Курс Андрія Бабіка
"Сценарій серіалу"

Фундаментальний курс з серіальної сценаристики від
Андрія Бабіка або як написати сценарій серіалу, який купить Netflix

Формат: Zoom
березень- серпень 2021
Лектор №1
в Україні

Автор та викладач курсу – найавторитетніший сценарист в Україні. Андрій Бабік – співавтор/сценарист/розробник низки знакових для українського ринку серіальних проектів ("Нюхач", "Жіночий лікар", "Опер за викликом", "Розтин покаже").
Реальна можливість потрапити у професію
Андрій Бабік шукає молодих сценаристів у свою команду!
Тому у вас є реальний шанс потрапити у професію та працювати під керівництвом Андрія.

Тривалість курсу

Тривалість курсу: 6 місяців.
Курс розпочинається у березні та закінчується у серпні 2021 року.
Процес

Навчання відбуваєтсья в форматі Zoom двічі на тиждень:
у четвер (з 19:00 до 21:00)
та у суботу (з 10:00 до 13:00).

Про курс
"Сценарій серіалу"
На превеликий жаль, в Україні практично не готують сценаристів серіалів на системній основі та відповідно до актуальних потреб ринку. А більшість працюючих у галузі фахівців прийшли в індустрію з суміжних професій і освоювали ремесло методом проб та помилок.
Цей курс для вас, якщо ви:
- пишете заявки і синопсиси "в стіл" і хочете отримати чесне обговорення своїх робіт
- почали вивчати сценарну майстернісь, але не вистачає рішучості почати писати
- вам не вистачає практики
- мрієте стати кіносценаристом і дізнатися більше про професію
- пишете тексти, книги, але не знаєте специфіки створення кіносценарію
- хочете написати сценарій за власною книгою

Програма курсу
Блок 1. Вступна частина
Серіальний бум, "золотий вік" серіалів. Відмінність сценарію серіалу від сценарію кінематографічного. Відмінність серіалу від фільму. Ні кінематографічному снобізму. Чому люди дивляться серіали. Серіал як можливість розповісти історію.

Сучасний серіал. Його тенденції, особливості, напрямки розвитку. Особливості виробництва серіалів у США, Європі та в Україні.

Переваги та недоліки роботи телевізійним сценаристом. Місце сценариста у сучасному телевізійному процесі.

Блок 2.
Види та формати серіалів. Тривалість серіалів. Поняття сезону. Франшиза в серіалі. Форматування сценаріїв для різних платформ та жанрів.

Типи серіалів: вертикальний (закритий), горизонтальний (відкритий), змішаний. Серіал-антологія. Веб-серіали.
Серіали півгодинні, годинні та "надгодинні". Телевізійні формати: телефільм, міні-серіал, серіал, "мильні опери" та теленовели.
Детальний розбір переваг та недоліків кожного з видів та форматів.

Блок 3.
Жанр. Для чого сценаристу важливо розбиратись в жанрах.

Розбір основних жанрів. Детектив.

Блок 4.
Розбір основних жанрів. Кримінал. Трилер.
Блок 5.
Розбір основних жанрів. Драма. Медицинська драма. Юридична драма. Мелодрама.
Блок 6.
Розбір основних жанрів. Комедія. Сітком. Скетчком.
Блок 7.
Розбір основних жанрів. Історичний серіал. Байопік.
Блок 8.
Початковий етап роботи над історією. Що таке "ідея"/"концепт". Форми та види ідеї серіалу.

Де брати ідеї, окрім свого мозку? Екранізація, адаптація, рімейк: переваги та недоліки.

"Телевізійність" ідеї: зняти кіно чи серіал? Оригінальність ідеї. Вторинність ідеї. Співпадіння ідей. Ефективні методи об'єктивної оцінки сценарію. Оцінка ідеї.

High concept. Low concept.

Думайте про 10 сезонів та сотню серій. Хто автор ідеї – продюсер чи сценарист? Як захищати свої ідеї? Роялті. Позиція "created by". Неймінг. Логлайн.

Блок 9.
Головний герой – протагоніст. Які бувають протагоністи. Як створити характер протагоніста. Жанрові особливості протагоніста. Зовнішня та внутрішня мета. Зовнішній та внутрішній конфлікти. Чотири основні властивості протагоніста. Как викликати симпатію та емпатію глядача до протагоніста.
Блок 10.
Передісторія протагоніста як потенційний заділ для сторітелінгу майбутніх сезонів. Що таке "арка героя"? Чи повинен герой змінюватись? Жанрові особливості протагоніста, зовнішнього та внутрішнього конфліктів.
Особливості протагоніста у горизонтальному та вертикальному серіалах.
Блок 11.
Одногеройність, двогеройність (бадді-серіал), багатогеройність. Особливості створення кількох протагоністів. Плюси та мінуси таких конструкцій – сюжетні, творчі, фінансові, технологічні. Негативний протагоніст.
Блок 12.
Антагоніст. Все про антагоніста. Жанрові особливості антагоніста. Класифікація антагоністів. Характер, риси. Передісторія антагоніста. Зовнішня та внутрішня мета. Зовнішній та внутрішній конфлікти.
Блок 13.
Другорядні персонажі, сім'я серіалу. Скільки персонажів може витримати серіал. Основні функції другорядних персонажів. Горизонтальні арки для них. Взаємодія персонажів. Горизонтальні лінії другорядних персонажів.
Блок 14.
Світ серіалу. Класифікація світів серіалу, відповідні приклади та описи. Сетінг, локації. Головні, другорядні. Формування переліку та узгодження з каналом. Уніфікація. Демонстрація перших сторінок серіалів з прикладом опису серіалу. Розбір сетінгів по жанрам.
Блок 15.
Передпітчинг. Пітчинг та види презентацій. Консультація з написання заявок. Попереднє читання та розбір заявок.
Блок 16.
Підсумковий пітчинг заявок
Реєструйтесь зараз!
Кількість місць у групі обмежена!
Днів
Годин
Хвилин
Секунд
Мы придумывали, читали, спорили, доказывали, слушали обратную связь, отстаивали, злились, плакали… Вдохновлялись, разочаровывались, обдумывали и снова вдохновлялись. Старались осилить саспенс (тревожное ожидание), а к финалу подвести к катарсису (очищение души слезами или смехом). И истории расцветали, видоизменялись, улучшались от занятия к занятию. В тот период каждый из нас отчетливо осознал и прочувствовал на себе – как же грамотно выстроена программа курса. Когда знания и умения приходят именно в тот момент, когда это наиболее востребовано. И мы справились. Мы написали!
Татьяна Лонская
Писатель
8 месяцев пролетели, как аттракцион "американские горки", казалось, только сели в вагончик, а уже на выход. Прекрасный преподаватель Андрей Бабик: мастер своего дела умеет о нем рассказать интересно и честно, и увлечь, и попробовать на практике (вся группа написала дипломные - свои сценарии).
Виктория Куриленко
Журналист, редактор, сценарист
Многие думают, что для того чтобы написать гениальный сценарий достаточно иметь талант, а чтобы написать хороший – можно прочитать книгу. Но в реальности ни талант, ни книга без реальных знаний и практики, которые будут пропущены сквозь призму опыта человека из Индустрии, не помогут. Вы должны знать что, как, когда и зачем. Теория, совмещенная с практикой, сцена за сценой вплоть до полноценного сценария –вот что вы получите после окончания курса. А еще личный опыт человека, который сделал себя сам, не взирая ни на какие «но». Он даст вам удочку и научит ловить рыбу. А место рыбалки, какая рыба вам нужна, вы решите сами. Из всех рассмотренных ранее курсов я рекомендую именно этот для тех, кто хочет научиться писать с нуля и тех, кто хочет писать лучше.
Эвелина Каравай
Адвокат, сценарист, писатель
ВИКЛАДАЧ ТА АВТОР КУРСУ

Андрій Бабік
9 років успішного
практичного досвіду в індустрії

Найавторитетніший автор у жанрі детективу, сценарист знакових для українського ринку проектів

Співавтор сценарію першого українського серіалу, проданого Netflix, автор


Унікальний життєвий досвід та шлях у професію.
Суттєвий викладацький, викладач сценарної майстерності в КНУТКиТ ім. И. К. Карпенка-Карого


Реєструйтесь зараз!

Усі проекти участиків курсу, які матимуть оригінальну цінність будуть додатково розлянуті продюсерами Star Media (для розвитку та подальшого виробництва).
Тривалість курсу - 6 місяців.
Заняття: у форматі Zoom у четвер 19:00-21:00, та у суботу (10:00-13:00);

Вартість навчання: 5600 грн. на місяць
Надсилаючи дані для подальшої участі в онлайн-курсі «Сценарій серіалу», надаю ТОВ «СТАР МЕДІА СКУЛ» безстрокову згоду на обробку (включаючи збирання, накопичення, зберігання, використання або передачу третім особам) своїх персональних даних та персональних даних моєї дитини, що повідомляються під час реєстрації для участі у зазначеному вище онлайн-курсі, та підтверджую, що мені відомо про включення моїх персональних даних до баз персональних даних ТОВ «СТАР МЕДІА СКУЛ» з метою забезпечення реалізації цивільно-правових та господарсько-правових відносин, адміністративно-правових, податкових та інших відносин, що вимагають обробки персональних даних відповідно до діючого законодавства. Про свої права як суб'єкта персональних даних, відповідно до законодавства України про захист персональних даних повідомлений.

Обсяг персональних даних, які включаються до баз персональних даних ТОВ «СТАР МЕДІА СКУЛ», визначається відповідно до чинного законодавства України, що регулює здійснення господарської діяльності та не перевищує обсяг, необхідний для досягнення мети обробки персональних даних.
Наші контакти:
+38 067 320 60 45
E-mail: starmediaschool@gmail.com

Адреса Star Media (головний офіс): вул. Закревського, 22
www.starmediafilm.com
Made on
Tilda