Тривалість: 3 місяця

1st Assistant Director

Другий режисер

3 місяця

Тривалість курсу - 3 місяця.

3 заняття на тиждень
Заняття проводяться тричі на тиждень - понеділок, середа - з 18:00 до 21:30 та неділя з 11:00 до 15:30
Майстер-класи

Для учнів курсу передбачено регулярне проведення тематичних майстер-класів від професіоналів кіноринку
Безкоштовне відвідування
Учні курсу отримують можливість безкоштовного відвідування відкритих лекцій та майстер-класів, які проводить школа на весь період навчання
Хочеш працювати в кіно, але не знаєш з чого почати?
Пройди наш курс "Другий режисер" і розберись у всіх тонкощах знімального процесу. Ти отримаєш необхідні знання, вміння та навички для роботи в реальних умовах індустрії кіно і телевиробництва на позиції другого режисера.


Кіно і теле індустрія потребує не тільки творчі кадри: режисерів, операторів, художників, але і професійних других режисерів. Професія «Другий режисер» - унікальна і затребувана, багато режисерів і продюсерів скаржаться на те, що знайти хорошого другого зовсім непросто.

На даний момент практично жоден з вищих навчальних закладів не дає системну освіту за цією спеціальністю. Кіношкола Star Media School - кіношкола групи компаний Star Media, заповнила цю прогалину. Курс дає всі необхідні знання про організацію зйомок, а також розкриває всі тонкощі планування, поняття і принципи ведення проекту.

Є два види других режисерів: з планування і на майданчику. Іноді це різні люди, іноді це одна і та ж людина. Другий режисер з планування працює на підготовчому етапі спільно з режисером-постановником. Його основне завдання скласти календарно-постановчий план, де розписані всі сцени фільму по днях: що в який день група знімає і що потрібно від кожного департаменту. Вся інформація від режисера-постановника проходить через другого режисера, який передає її в потрібний цех. Якщо щось не врахувати, потім буде складно виправити.

ПРО КУРС
Тривалість курсу - 3 місяця.
Навчання проводяться тричі на тиждень - понеділок, середа - з 18:00 до 21:30 та неділя з 11:00 до 15:30.

Програма курсу складається з двох блоків: лекції в онлайн ZOOM Star Media School та практичних занять.

1. БАЗОВИЙ КУРС "ДРУГИЙ РЕЖИСЕР"

Це основний блок під керівництвом Ірини Середи та Олексія Терентьєва, де студенти опановуватимуть необхідні знання та техніки.
2. МАЙСТЕР-КЛАСИ ЗАПРОШЕНИХ ПРОФЕСІОНАЛІВ
Залежно від потреб груп, ми на регулярній основі залучаємо професіоналів ринку для проведення закритих майстер-класів (актори, режисери, продюсери). Мета цих майстер-класів – показати реалії ринку та допомогти зорієнтуватись у подальшому розвитку.
3. ПРАКТИЧНА РОБОТА
Блок націлений на те, щоб закріпити отримані знання та вміння на практиці та навчитися планувати найбільш оптимально, виходячи з отриманих знань. Практикум із складання кіновиробничих документів (режисерський сценарій, кпп, графік зайнятості акторів, список локацій, дозволи на зйомку, Callsheet).
ПРОГРАМА НАВЧАЛЬНОГО КУРСУ "ДРУГИЙ РЕЖИСЕР"
Блок 1
1. Знайомство. Обговорення основних питань курсу. Введення в кіновиробництво.
2. Етапи кіновиробництва. Які процеси відбуваються на кожному етапі. Склад знімальної групи (цеху).
3. Креативна група. Продюсер, сценарист, режисер. Учасники знімального процесу (їх завдання і відповідальність).
4. Хто такий 2-й Режисер. Його роль у кіновиробництві. Основні задачі.
а) Другий режисер на майданчику та другий режисер з планування.
б) Взаємодія між творчою та адміністративною групами.
в) Зв'язок між режисером-постановником і знімальною групою.
5. Адміністративна група. Виконавчий продюсер, директор, заступники.

Блок 2
6. Технічна група: звук. (Завдання та відповідальність).
7. Технічна група. Операторське обладнання: види, призначення, регламенти. Об'єктиви: використання.
8. Технічна група. Освітлювальне обладнання: види, використання, час встановлення та налаштування світла. Практична теорія світла.
9. Художня група. Декорації, грим, костюм.

Блок 3
10. Законодавство в сфері кіновиробництва. Порядок й умови публічної демонстрації кіно-, відео-, аудіопродукціі. Авторське право.
11. Маркетинг в сфері кіно і телебачення. Слот. Вікова категорія фільму. Рейтинг, частка.
12. Дозвільна документація на зйомку. Види. Де і як отримувати. Терміни.

Блок 4
13. Теорія кіно: ракурси, рух камери, план, кадр. Планування, розкадровка. Основні принципи правильного монтажу.
14. Літературний сценарій. Редагування, його види. Режисерський сценарій. Формат і види документа.
15. Режисерський сценарій. «Читка» режисерського сценарію. Постановка завдань перед цехами. Розподіл обов'язків між цехами.
16. Поепізодні плани. Пооб'єктовка. Актори: сцени, зміни. Формування календарно-постановницького плану. Формат і види документа.

Блок 5
17. Види піротехнічних ефектів. Постановка завдань залученим фахівцям. Вимоги. Час на підготовку. Техніка безпеки.
18. Каскадерські трюки. Постановка завдань залученим фахівцям. Вимоги. Час на підготовку. Техніка безпеки.
19. Підбір акторів. Зйомки проб. Графік зайнятості. Заключення договорів. Вибір об'єктів. Робота з локейшн-менеджером, побудова логістики.
20. Техніка безпеки на знімальному майданчику.
21. "Жовтий журнал" - заповнення, інструкція з техніки безпеки.
22. Практикум зі складання кіновиробничих документів (Режисерський сценарій, кпп, графік зайнятості акторів, список локацій, дозвіл на зйомку, викличний лист).
23. Програми планування і менеджменту зйомок.

Блок 6
1. Знімальний період: кіноцех. Розподіл обов'язків і відповідальності.
2. Дотримання плану, контроль часу. Звіт другого режисера. Вектори роботи з кіноцеху. Менеджмент. Постановка завдань перед цехами, проміжний контроль. Типові проблеми. Зони і вектори конфліктів на майданчику.
3. Монтажні та діалогові листи. Заповнення.
4. Робота з другорядними акторами і акторами масових сцен.
5. Підготовка до зйомок в експедиції. Переїзд, розселення.
6. Робота з іноземними групами. Вектори управління.
7. Закінчення зйомок. Відкріплення групи.
8. Постпродакшн: монтаж, тонування, зйомки додаткових сцен.
9. Повторення пройденого матеріалу, підготовка до тесту. Консультація з питань, що виникли під час практичної роботи на знімальному майданчику.

Блок 7
Іспити
1. Індивідуальний іспит.
Захист проекту - пакет документів - кіносценарій, режисерський сценарій, графік зайнятості акторів, список локацій, КПП, викличні листи + відповіді на питання екзаменаційних білетів.
Вручення сертифікатів.

ВИКЛАДАЧІ ТА КУРАТОРИ КУРСУ
Олексій Терентьєв
Продюсер Star Media
куратор курсу
Один з найдосвідченіших теле- та кінопродюсерів в Україні. За його плечима - більше 100 фільмів, серіалів та успішних телевізійних проєктів, прем'єри яких відбулись на топових українських телеканалах (ТРК «Україна», «Інтер», ICTV та СТБ)..
Працює у медіа галузі протягом 30 років.

Серед відомих телехітів такі серіали як «Консультант», «Східні солодощі», «Подорож до центру душі», «Серце матері» та багато інших.
В 2019 році у фільмографії Терентьєва з'явився міжнародний детективний серіал «Принцип насолоди», який нещодавно отримав винагороду PLATINUM REMI AWARD на престижному кінофестивалі WorldFest-Houston.

В Star Media School Олексій проведе лекції першого блоку про етапи кіновиробництва, які процеси відбуваються на кожному етапі та склад знімальної групи (цеху). Також Олексій розповість про креативну групу та учасників знімального процесу (їх завдання та відповідальність).

Ірина Середа
Другий режисер
куратор курсу
Другий режисер кіно і телебачення Ірина Середа - професіонал з великим практичним досвідом та величезним багажем знань у сфері виробництва контенту.
Ірина має досвід як роботи на майданчику, так і планування знімального процесу. Крім того, вона продовжує вдосконалювати свої навички не тільки на практиці, але й в теорії: у 2018-му році Ірина пройшла курс навчання в кіношколі «Вільне кіно» (м. Москва) за напрямом «Другий режисер з планування», а в 2018- 2019 рр. відвідувала режисерську майстерню М. Лебедєва кіношколи Олександра Мітти (м. Москва) за напрямом «Режисер кіно і телебачення».

Роман Бровко
Режисер-постановник
Роман Бровко - український режисер-постановник кіно, серіалів та телевізійних проєктів.

У його доробку повнометражний фільм "Заборонений" (про Василя Стуса), серіали виробництва Star Media та інших продакшенів, короткометражні стрічки, з якими Роман брав участь у міжнародних кінофестивалях (в тому числі й Канському ).

Роман навчався у Варшавському університеті, Кіношколі Анджея Вайди та КНУТКіТ ім. І.К. Карпенка - Карого.
Реєстрація
Реєстрація на курс
"Другий режисер"
Тривалість курсу - 3 місяця. Початок навчання - жовтень 2021 року. Заняття проводяться тричі на тиждень - понеділок, середа - з 18:00 до 21:30 та неділя з 11:00 до 15:30

Програма курсу складається з двох блоків:
1. Лекції
2. Практикум
Під час проходження курсів - майстер-класи запрошених професіоналів

Учні курсу отримують можливість безкоштовного відвідування відкритих лекцій та майстер-класів, які проводить школа на увесь період навчання.

Вартість навчання: 5 600 грн. на місяць або 15 000 за курс.
Надсилаючи дані для подальшої участі в курсі «Другий режисер», надаю ТОВ «СТАР МЕДІА СКУЛ» безстрокову згоду на обробку (включаючи збирання, накопичення, зберігання, використання або передачу третім особам) своїх персональних даних , що повідомляються під час реєстрації для участі у зазначеному вище онлайн-курсі, та підтверджую, що мені відомо про включення моїх персональних даних до баз персональних даних ТОВ «СТАР МЕДІА СКУЛ» з метою забезпечення реалізації цивільно-правових та господарсько-правових відносин, адміністративно-правових, податкових та інших відносин, що вимагають обробки персональних даних відповідно до діючого законодавства. Про свої права як суб'єкта персональних даних, відповідно до законодавства України про захист персональних даних повідомлений.

Обсяг персональних даних, які включаються до баз персональних даних ТОВ «СТАР МЕДІА СКУЛ», визначається відповідно до чинного законодавства України, що регулює здійснення господарської діяльності та не перевищує обсяг, необхідний для досягнення мети обробки персональних даних.
Наші контакти:
+38 067 320 60 45
E-mail:
starmediaschool@gmail.com

Адреса Star Media (головний офіс): вул. Закревського, 22
www.starmediafilm.com
Made on
Tilda