Дякуємо!
Ваша реєстрація пройшла успішно!

Після вдалої сплати за курс ми надішлемо вам інформаційний лист та за годину до початку лекції надішлемо смс з нагадуванням.
Чекаемо на вас!
Тривалість: 3 місяця
1st Assistant Director

Другий режисер
3 місяця

Тривалість курсу - 3 місяця.

3 заняття на тиждень
Заняття проводяться тричі на тиждень - понеділок, середа - з 18:00 до 21:30 та неділя з 11:00 до 15:30
Майстер-класи

Для учнів курсу передбачено регулярне проведення тематичних майстер-класів від професіоналів кіноринку
Безкоштовне відвідування
Учні курсу отримують можливість безкоштовного відвідування відкритих лекцій та майстер-класів, які проводить школа на весь період навчання
Хочеш працювати в кіно, але не знаєш з чого почати?
Пройди наш курс "Другий режисер" і розберись у всіх тонкощах знімального процесу. Ти отримаєш необхідні знання, вміння та навички для роботи в реальних умовах індустрії кіно і телевиробництва на позиції другого режисера.


Кіно і теле індустрія потребує не тільки творчі кадри: режисерів, операторів, художників, але і професійних других режисерів. Професія «Другий режисер» - унікальна і затребувана, багато режисерів і продюсерів скаржаться на те, що знайти хорошого другого зовсім непросто.

На даний момент практично жоден з вищих навчальних закладів не дає системну освіту за цією спеціальністю. Кіношкола Star Media School - кіношкола групи компаний Star Media, заповнила цю прогалину. Курс дає всі необхідні знання про організацію зйомок, а також розкриває всі тонкощі планування, поняття і принципи ведення проекту.

Є два види других режисерів: з планування і на майданчику. Іноді це різні люди, іноді це одна і та ж людина. Другий режисер з планування працює на підготовчому етапі спільно з режисером-постановником. Його основне завдання скласти календарно-постановчий план, де розписані всі сцени фільму по днях: що в який день група знімає і що потрібно від кожного департаменту. Вся інформація від режисера-постановника проходить через другого режисера, який передає її в потрібний цех. Якщо щось не врахувати, потім буде складно виправити.

ПРО КУРС
Тривалість курсу - 3 місяця.
Навчання проходить тричі на тиждень - понеділок, середа - з 18:00 до 21:30 та неділя з 11:00 до 15:30

Програма курсу складається з двох блоків: лекції в онлайн ZOOM Star Media School та практичних занять.

1. БАЗОВИЙ КУРС "ДРУГИЙ РЕЖИСЕР"

Це основний блок під керівництвом Ірини Середи та Олексія Терентьєва, де студенти опановуватимуть необхідні знання та техніки.
2. МАЙСТЕР-КЛАСИ ЗАПРОШЕНИХ ПРОФЕСІОНАЛІВ
Залежно від потреб груп, ми на регулярній основі залучаємо професіоналів ринку для проведення закритих майстер-класів (актори, режисери, продюсери). Мета цих майстер-класів – показати реалії ринку та допомогти зорієнтуватись у подальшому розвитку.
3. ПРАКТИЧНА РОБОТА НА ЗНІМАЛЬНОМУ МАЙДАНЧИКУ
Блок націлений на те, щоб закріпити отримані знання та вміння на практиці та навчитися взаємодіяти з режисером, знімальною групою на майданчику.
ПРОГРАМА НАВЧАЛЬНОГО КУРСУ "ДРУГИЙ РЕЖИСЕР"
Блок 1
1. Знайомство. Обговорення основних питань курсу. Введення в кіновиробництво.
2. Етапи кіновиробництва. Які процеси відбуваються на кожному етапі. Склад знімальної групи (цеху).
3. Креативна група. Продюсер, сценарист, режисер. Учасники знімального процесу (їх завдання і відповідальність).
4. Хто такий 2-й Режисер. Його роль у кіновиробництві. Основні задачі.
а) Другий режисер на майданчику та другий режисер з планування.
б) Взаємодія між творчою та адміністративною групами.
в) Зв'язок між режисером-постановником і знімальною групою.
5. Адміністративна група. Виконавчий продюсер, директор, заступники.

Блок 2
6. Технічна група: звук. (Завдання та відповідальність).
7. Технічна група. Операторське обладнання: види, призначення, регламенти. Об'єктиви: використання.
8. Технічна група. Освітлювальне обладнання: види, використання, час встановлення та налаштування світла. Практична теорія світла.
9. Художня група. Декорації, грим, костюм.

Блок 3
10. Законодавство в сфері кіновиробництва. Порядок й умови публічної демонстрації кіно-, відео-, аудіопродукціі. Авторське право.
11. Маркетинг в сфері кіно і телебачення. Слот. Вікова категорія фільму. Рейтинг, частка.
12. Дозвільна документація на зйомку. Види. Де і як отримувати. Терміни.

Блок 4
13. Теорія кіно: ракурси, рух камери, план, кадр. Планування, розкадровка. Основні принципи правильного монтажу.
14. Літературний сценарій. Редагування, його види. Режисерський сценарій. Формат і види документа.
15. Режисерський сценарій. «Читка» режисерського сценарію. Постановка завдань перед цехами. Розподіл обов'язків між цехами.
16. Поепізодні плани. Пооб'єктовка. Актори: сцени, зміни. Формування календарно-постановницького плану. Формат і види документа.

Блок 5
17. Види піротехнічних ефектів. Постановка завдань залученим фахівцям. Вимоги. Час на підготовку. Техніка безпеки.
18. Каскадерські трюки. Постановка завдань залученим фахівцям. Вимоги. Час на підготовку. Техніка безпеки.
19. Підбір акторів. Зйомки проб. Графік зайнятості. Заключення договорів. Вибір об'єктів. Робота з локейшн-менеджером, побудова логістики.
20. Техніка безпеки на знімальному майданчику.
21. "Жовтий журнал" - заповнення, інструкція з техніки безпеки.
22. Практикум зі складання кіновиробничих документів (Режисерський сценарій, кпп, графік зайнятості акторів, список локацій, дозвіл на зйомку, викличний лист).
23. Програми планування і менеджменту зйомок.

Блок 6
1. Знімальний період: кіноцех. Розподіл обов'язків і відповідальності.
2. Дотримання плану, контроль часу. Звіт другого режисера. Вектори роботи з кіноцеху. Менеджмент. Постановка завдань перед цехами, проміжний контроль. Типові проблеми. Зони і вектори конфліктів на майданчику.
3. Монтажні та діалогові листи. Заповнення.
4. Робота з другорядними акторами і акторами масових сцен.
5. Підготовка до зйомок в експедиції. Переїзд, розселення.
6. Робота з іноземними групами. Вектори управління.
7. Закінчення зйомок. Відкріплення групи.
8. Постпродакшн: монтаж, тонування, зйомки додаткових сцен.
9. Повторення пройденого матеріалу, підготовка до тесту. Консультація з питань, що виникли під час практичної роботи на знімальному майданчику.

Блок 7
Іспити
1. Індивідуальний іспит.
Захист проекту - пакет документів - кіносценарій, режисерський сценарій, графік зайнятості акторів, список локацій, КПП, викличні листи + відповіді на питання екзаменаційних білетів.
Питання про працевлаштування в теле- та кіно- індустрії.
Поради від керівників продакшн-студій, котрі допоможуть пройти співбесіду. Вручення сертифікатів.

ВИКЛАДАЧІ ТА КУРАТОРИ КУРСУ
Олексій Терентьєв
Продюсер Star Media
куратор курсу
Один з найдосвідченіших теле- та кінопродюсерів в Україні. За його плечима - більше 100 фільмів, серіалів та успішних телевізійних проєктів, прем'єри яких відбулись на топових українських телеканалах (ТРК «Україна», «Інтер», ICTV та СТБ)..
Працює у медіа галузі протягом 30 років.

Серед відомих телехітів такі серіали як «Консультант», «Східні солодощі», «Подорож до центру душі», «Серце матері» та багато інших. До речі, саме прем'єра серіалу «Консультант», що відбулася в квітні 2020 року, стала найгучнішою телепрем'єрою цієї весни та посіла перше місце серед прем'єрних серіалів телеканалу «Україна».

В 2019 році у фільмографії Терентьєва з'явився міжнародний детективний серіал «Принцип насолоди», який нещодавно отримав винагороду PLATINUM REMI AWARD на престижному кінофестивалі WorldFest-Houston.

Попри високу зайнятість у кіновиробництві Олексій виступає куратором освітнього напрямку діяльності Star Media.

В Star Media School Олексій проведе лекції першого блоку про етапи кіновиробництва, які процеси відбуваються на кожному етапі та склад знімальної групи (цеху). Також Олексій розповість про креативну групу та учасників знімального процесу (їх завдання та відповідальність).

Іріна Середа
Другій режисер
куратор курсу
Другий режисер кіно і телебачення Ірина Середа - професіонал з великим практичним досвідом та величезним багажем знань у сфері виробництва контенту.
Ірина має досвід як роботи на майданчику, так і планування знімального процесу. Крім того, вона продовжує вдосконалювати свої навички не тільки на практиці, але й в теорії: у 2018-му році Ірина пройшла курс навчання в кіношколі «Вільне кіно» (м. Москва) за напрямом «Другий режисер з планування», а в 2018- 2019 рр. відвідувала режисерську майстерню М. Лебедєва кіношколи Олександра Мітти (м. Москва) за напрямом «Режисер кіно і телебачення».

Роман Бровко
Режисер-постановник
Роман Бровко - український режисер-постановник кіно, серіалів та телевізійних проєктів.

У його доробку повнометражний фільм "Заборонений" (про Василя Стуса), серіали виробництва Star Media та інших продакшенів, короткометражні стрічки, з якими Роман брав участь у міжнародних кінофестивалях (в тому числі й Канському ).

Роман навчався у Варшавському університеті, Кіношколі Анджея Вайди та КНУТКіТ ім. І.К. Карпенка - Карого.
Ірина Середа
Другий режисер
Автор курсу "Другий режисер"

Другий режисер кіно і телебачення Ірина Середа – професіонал з великим практичним досвідом і вражаючим багажем знань в царині виробництва контенту.
Отримавши профільну освіту в Національному університеті театру, кіно і телебачення ім. І.К.Карпенка-Карого (за напрямами організації теле-кіно-виробництва та продюсування аудіовізуальних мистецтв), на знімальному майданчику вона розпочала роботу з 2017 року.

В своїх перших проєктах Ірина виконувала обов'язки координатора постпродакшена та редактора, а в 2018-му вперше взялася за виконання завдань другого режисера в серіалі виробництва RUNGO studio «Опер за викликом 3».

З того часу Ірина працює на цій позиції, а в ії професійному багажі наразі - ряд завершених телефільмів і серіалів , серед яких такі популярні картини як «Брати по крові» (RUNGO studio), «Повернись у Соренто» (NRG Film Distribution), «Сашина справа» (студія «Pilot») та інші.


Ірина має досвід роботи як на майданчику, так і в плануванні знімального процесу. Окрім цього, вона продовжує вдосконалювати свої навички не тільки на практиці, але й в теорії: в 2018 році Ірина пройшла курс навчання в кіношколі «Вільне кіно» (м. Москва) за напрямом «Другий режисер з планування», а в 2018-2019 рр. відвідувала режисерську майстерню М. Лебедєва кіношколи Олександра Мітти (м. Москва) за напрямом «Режисер кіно і телебачення».

На теперішній час Ірина здобуває науковий ступінь в Київському національному економічному університеті ім. В. Гетьмана за спеціальністю «Економіка» на факультеті «Стратегії бізнесу».

Тема ії дисертації – «Управління ризиками креативних проєктів у кіноіндустрії».

Ірина працювала з багатьма режисерами й продакшенами, а тому вміє знаходити підхід до різних професіоналів та вирішувати завдання будь-якої складності.

Завдяки здобутій освіті та знанням, отриманим на практиці, вона здатна організувати знімальний процес максимально ефективно.

Окрім того, здобуті навички і вміння дозволяють Ірині ділитися досвідом з кінематографістами-початківцями не менш продуктивно, ніж в освітніх закладах.
Наші контакти:
E-mail: starmediaschool@gmail.com

Адреса Star Media (головний офіс): вул. Закревського, 22
www.starmediafilm.com
Made on
Tilda